NorwegiaInfo.pl

Konferencja 19.02.2021: Rząd za priorytet uznaje otwarcie sportu dla dzieci i młodzieży.

Konferencja 19.02.2021: Rząd za priorytet uznaje otwarcie sportu dla dzieci i młodzieży.

Premier Norwegii Erna Solberg podkreśliła dziś na konferencji, iż sytuacja ciągle nie jest stabilna a ilość zarażeń wciąż może wzrosnąć. Narodowe zalecenia w większość będą ważne do końca lutego ale część z nich ulega zmianie od północy 23. Lutego. Wciąż jednak wiele będzie zależeć od poszczególnych gmin i ich decyzji.

Od dnia 23.02.2021 dzieci i młodzież poniżej 20 roku życia mogą trenować i uczestniczyć w zajęciach sportowych pod warunkiem, że pochodzą z tej samej gminy. Ilość uczestników ograniczona jest do 50 osób (obiekty zamknięte) i 200 osób (tereny otwarte).  W zajęciach sportowych, w których istnieje ryzyko zarażenia (bliski kontakt np. piłka nożna) – uczestnicy musza być z tej samej gminy.

Zmiany dotyczą również imprez z miejscami siedzącymi oraz zmianie w nazewnictwie – zamiast siedzenia zamontowane na stale – w użycie wchodzi definicja stale miejsca siedzącego. Oznacza to, ze publiczność może siedzieć na ławce, krześle albo nawet na podłodze podczas imprez. Ilość uczestników jednak ograniczona będzie do 100 osób. Czyli np. teatry z liczba miejsc na 200 osób teraz będą mogły przyjąć maksymalnie 100. Domy osiedlowe, kluby sportowe czy pogrzeby będą mogły mieć do 100 uczestników.

Studenci mogą wrócić na zajęcia na uczelniach pod warunkiem, ze uczelnia będzie organizować wykłady w małych grupach. Biblioteki zostaną również otwarte z zachowaniem ostrożności.

Od soboty 20.02.2021 zagraniczni pracownicy, których pracodawcy uzasadnią jako bardzo pożądanych do pracy mogą wjechać do Norwegii. 

.

Michal

@Alle Sammen Forening

Agata Pietrzykowska