NorwegiaInfo.pl

Jak głosowali Polacy w Norwegii? Koalicja Obywatelska zdecydowanie wygrywa.

Wyniki wyborów parlamentarnych 2019 – Norwegia.

Mamy oficjalne dane z Norwegii i ze Stavanger.

 

 

Liczba uprawnionych do głosowania w Stavanger to

2 077 osób.

 

Polacy z Norwegii oddali swoje głosy w wyborach. Kogo poparli?

 

Oficjalne wyniki w wyborach do Sejmu i Senatu

Polscy wyborcy w Norwegii w wyborach do Sejmu wykazali większe poparcie dla kandydatów Koalicji Obywatelskiej.

Koalicja Obywatelska odniosła w Norwegii zwycięstwo nad rywalami w wyborach parlamentarnych. Według danych PKW w Senacie kandydaci Koalicji Obywatelskiej uzyskali 4200 (32.43 proc.) z 12951 złożonych głosów, a w Sejmie  (51.32 proc.)

Jak prezentuje się poparcie dla wszystkich komitetów?

  • Koalicja Obywatelska – 32,43 procent (4200 głosów)
  • Prawo i Sprawiedliwość – 26,24 procent (3398 głosów)
  • KW Sojusz Lewicy Demokratycznej – 20,13 procent (2607 głosów)
  • Konfederacja Wolność i Niepodległość – 16,25 procent (2105 głosów)
  • PSL-Koalicja Polska – 4,95 procent (641 głosów)

W wyborach do Senatu osoby przebywające w Norwegii mogły zagłosować na trzech kandydatów. Ich wyniki prezentują się następująco:

  • Cezary Kasprzak (KWW Ruchu “Obywatele RP”) – 17,68 procent (2244 głosów)
  • Marek Rudnicki (Prawo i Sprawiedliwość) – 31 procent (3935 głosów)
  • Kazimierz Michał Ujazdowski (Koalicja Obywatelska) – 51,32 procent (6513 głosów)

WYNIKI ZE STAVANGER – SENAT

Rozliczenie kart do głosowania

1. Komisja otrzymała kart do głosowania 2738
2. Liczba wyborców uprawnionych do głosowania (umieszczonych w spisie, z uwzględnieniem dodatkowych formularzy) w chwili zakończenia głosowania 2121
3. Nie wykorzystano kart do głosowania 786
4. Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania (liczba podpisów w spisie oraz adnotacje „odmowa podpisu”) 1952
5. Liczba wyborców głosujących przez pełnomocnika (liczba kart do głosowania wydanych na podstawie otrzymanych przez komisję aktów pełnomocnictwa) 0
6. Liczba wyborców głosujących na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania 44
7. Liczba wyborców, którym wysłano pakiety wyborcze 0
8. Liczba otrzymanych kopert zwrotnych 0
8a. Liczba kopert zwrotnych, w których nie było oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu 0
8b. Liczba kopert zwrotnych, w których oświadczenie nie było podpisane przez wyborcę 0
8c. Liczba kopert zwrotnych, w których nie było koperty na kartę do głosowania 0
8d. Liczba kopert zwrotnych, w których znajdowała się niezaklejona koperta na kartę do głosowania 0
8e. Liczba kopert na kartę do głosowania wrzuconych do urny 0
9. Liczba kart wyjętych z urny 1952
9a. w tym liczba kart wyjętych z kopert na karty do głosowania 0
10. Liczba kart nieważnych (innych niż urzędowo ustalone lub nieopatrzonych pieczęcią obwodowej komisji wyborczej) 0
11. Liczba kart ważnych 1952
12. Liczba głosów nieważnych (z kart ważnych) 47
12a. w tym z powodu postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list 23
12b. w tym z powodu niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata 24
13. Liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy kandydatów (z kart ważnych) 1905

 

Numer Nazwisko i imiona Komitet Liczba głosów
1 KASPRZAK Cezary Paweł 302
2 RUDNICKI Marek 686
3 UJAZDOWSKI Kazimierz Michał 917

WYNIKI ZE STAVANGER – SEJM

Rozliczenie kart do głosowania

1. Komisja otrzymała kart do głosowania 2898
2. Liczba wyborców uprawnionych do głosowania (umieszczonych w spisie, z uwzględnieniem dodatkowych formularzy) w chwili zakończenia głosowania 2121
3. Nie wykorzystano kart do głosowania 946
4. Liczba wyborców, którym wydano karty do głosowania (liczba podpisów w spisie oraz adnotacje „odmowa podpisu”) 1952
5. Liczba wyborców głosujących przez pełnomocnika (liczba kart do głosowania wydanych na podstawie otrzymanych przez komisję aktów pełnomocnictwa) 0
6. Liczba wyborców głosujących na podstawie zaświadczenia o prawie do głosowania 44
7. Liczba wyborców, którym wysłano pakiety wyborcze 0
8. Liczba otrzymanych kopert zwrotnych 0
8a. Liczba kopert zwrotnych, w których nie było oświadczenia o osobistym i tajnym oddaniu głosu 0
8b. Liczba kopert zwrotnych, w których oświadczenie nie było podpisane przez wyborcę 0
8c. Liczba kopert zwrotnych, w których nie było koperty na kartę do głosowania 0
8d. Liczba kopert zwrotnych, w których znajdowała się niezaklejona koperta na kartę do głosowania 0
8e. Liczba kopert na kartę do głosowania wrzuconych do urny 0
9. Liczba kart wyjętych z urny 1952
9a. w tym liczba kart wyjętych z kopert na karty do głosowania 0
10. Liczba kart nieważnych (innych niż urzędowo ustalone lub nieopatrzonych pieczęcią obwodowej komisji wyborczej) 0
11. Liczba kart ważnych 1952
12. Liczba głosów nieważnych (z kart ważnych) 8
12a. w tym z powodu postawienia znaku „X” obok nazwiska dwóch lub większej liczby kandydatów z różnych list 5
12b. w tym z powodu niepostawienia znaku „X” obok nazwiska żadnego kandydata 3
12c. w tym z powodu postawienia znaku „X” wyłącznie obok nazwiska kandydata na liście, której rejestracja została unieważniona 0
13. Liczba głosów ważnych oddanych łącznie na wszystkie listy kandydatów (z kart ważnych) 1944

Nr listy 1 – KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 BARTOSZEWSKI Władysław Teofil 53
2 OJER Anna Małgorzata 4
3 STANISZKIS Joanna Maria 6
4 STELMAŃSKA Izabela 1
5 HELWING Stanisław Piotr 2
6 WĄSOWICZ Michał Janusz 0
7 RAKIEL-CZARNECKA Walentyna 0
8 FLIS-KUCZYŃSKA Halina 1
9 ZAWŁOCKI Juliusz Jakub 3
10 SAWICKI Emil Krzysztof 3
11 STRĄK Michał Stanisław 0
12 BOGIEL Teresa Maria 0
13 MASŁOWSKI Wiktor Zbigniew 0
14 ŁUKASIEWICZ Adam Krzysztof 0
15 WASILEWSKA Lucyna Gertruda 4
16 PŁOWICZ Marcin Tomasz 0
17 BIELSKI Karol Tomasz 0
18 DYDUCH Janusz 2
19 GARSTKA Tatiana Joanna 0
20 ŁAZARSKI Roman 0
21 PANAS Anna Józefa 0
22 WYSZYŃSKA Teresa Maria 2
23 GRUDOWSKA Agata Zofia 1
24 RUTKOWSKA Mirosława 0
25 MARECKI Marek Antoni 0
26 MAZUREK Aleksander Paweł 0
27 OWCZARSKI Piotr Krzysztof 0
28 KOZUBEK Elżbieta Barbara 0
29 MISIEJKO Karolina 3
30 PASTEWKA Małgorzata Halina 0
31 NOWOSIELSKI Kamil Ernest 0
32 WIECZOREK Katarzyna Agata 2
33 GOŁOTA Bożenna Jolanta 0
34 CZAPLICKI Zbigniew 0
35 WRÓBLEWSKI Andrzej Wojciech 1
36 MAZUREK Jerzy 1
37 CHOIŃSKA Alicja Elżbieta 1
38 SZYMANEK Piotr Ludomir 1
39 TYSZCZUK Sebastian Adrian 2
Razem 93

Nr listy 2 – KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 KACZYŃSKI Jarosław Aleksander 434
2 KAMIŃSKI Mariusz 27
3 GOSIEWSKA Małgorzata Maria 23
4 NAIMSKI Piotr Aleksander 3
5 KRAJEWSKI Jarosław Karol 8
6 LISIECKI Paweł Jacek 2
7 GRYGLAS Zbigniew 2
8 TOMASZEWSKA Ewa 4
9 KALETA Sebastian Jerzy 19
10 WYPYCH Małgorzata Maria 4
11 MELAK Andrzej Józef 2
12 SEMENIUK Olga Ewa 2
13 GÓRSKI Patryk 7
14 BOROWSKI Adam Zbigniew 1
15 FRĄCKOWIAK Filip Jakub 8
16 CHOJNOWSKI Wojciech Maciej 1
17 TERLECKA Mirosława Hanna 3
18 GOZDEK Piotr Paweł 0
19 PERET Ewa 5
20 GÓRSKI Krzysztof Robert 1
21 BOSAK Krzysztof Tomasz 3
22 KOLASIŃSKA Bożena 0
23 CACKOWSKI Marek Jan 3
24 POLAK Katarzyna Maria 4
25 KACPROWICZ Sławomir Stanisław 0
26 SMALCERZ Ewa Maria 1
27 MIODUSZEWSKA Teresa 1
28 KULESZA Stefan 2
29 CZARTORYSKA-PLUTECKA Izabela Joanna 4
30 TERLECKI Paweł Andrzej 2
31 WYSOCKI Krzysztof 1
32 KĘZIK Anna 0
33 GAJEWSKA Irena 1
34 SZYMAŃSKI Paweł 1
35 PALUSZEK Aneta 1
36 JAKUBOWSKA Agnieszka Jadwiga 1
37 MOLICKI Maciej 0
38 KSIĘŻAK Paweł Krzysztof 0
39 REJOWSKI Grzegorz Paweł 2
40 ZABŁOCKI Wojciech Jakub 6
Razem 589

Nr listy 3 – KW SOJUSZ LEWICY DEMOKRATYCZNEJ

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 ZANDBERG Adrian Tadeusz 230
2 ŻUKOWSKA Anna Maria 21
3 TARCZYŃSKA Anna Małgorzata 19
4 BIEJAT Magdalena Agnieszka 14
5 LIEDEL Krzysztof 1
6 PELC Filip Tadeusz 2
7 PRZYŁUSKA Bożena Marta 3
8 BRÓZDA Hanna Janina 0
9 DUDA Katarzyna Beata 3
10 STĘPIEŃ Mateusz Zbigniew 4
11 LISZKA Sebastian Roman 0
12 POSTNIKOFF Danuta Beata 1
13 WICHA Joanna Beata 1
14 KUBIAK Jacek Zbigniew 1
15 GOŹDZIKOWSKI Mateusz Wojciech 1
16 KUCZYŃSKA Urszula Teresa 3
17 MYCKA Łukasz Kamil 0
18 KELLES-KRAUZ Joanna Maria 0
19 OŻDŻEŃSKI Wojciech 0
20 ROZENEK Dariusz Krzysztof 10
21 BRONOWICKA Joanna Wanda 1
22 DUNIN-BORKOWSKI Maciej Włodzimierz 0
23 DOMAŃSKA Inga Maria 3
24 RYTEL Jerzy Marian 0
25 WRÓBLEWSKI Andrzej Wiktor 1
26 PAJĘCKA Anna Paulina 0
27 JAGODZIŃSKA Anna Klara 3
28 MIENIEWSKI Daniel 1
29 LUTOSTAŃSKA Agnieszka 1
30 SÓJKA Małgorzata Anna 0
31 ŻURAWSKI Cezary 0
32 SADOWSKA Anna Paulina 0
33 MIERZWIŃSKI Krzysztof Stanisław 0
34 KOWALSKA-ZIĘTARA Katarzyna Anna 0
35 GODLEWSKA Joanna Maria 3
36 SZUSTAKIEWICZ Karol Andrzej 0
37 JANICZAK Grzegorz Jan 0
38 UTOWKA Patryk Piotr 0
39 SAYED Marta Zofia 1
40 GADZINOWSKI Piotr 7
Razem 335

Nr listy 4 – KW KONFEDERACJA WOLNOŚĆ I NIEPODLEGŁOŚĆ

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 KORWIN-MIKKE Janusz Ryszard 196
2 PEJO Bartłomiej Artur 37
3 SKUTECKI Paweł Juliusz 26
4 MODELSKA-CREECH Mirosława Zofia 10
5 MAGIERA Wiesław Marian 4
6 KOWALIŃSKI Aleksander Filip 3
7 NITECKA Ewa Alicja 4
8 BOROWSKI Jan 2
9 KRZEKOTOWSKA Krystyna Anna 2
10 JURKIEWICZ Gabriela Zofia 5
11 WAWER Alina Barbara 3
12 TUMANOWICZ Sławomir 0
13 KUMÓR Andrzej Paweł 1
14 KRANAS Justyna Stefania 0
15 ŻELAZNY Krystian Zbigniew 2
16 ROSS Sebastian 1
17 ZIĘTEK-WIELOMSKA Magdalena 4
18 URBANEK Antoni Konrad 0
19 ZIÓŁKOWSKI Wojciech Bartosz 1
20 BODAKOWSKI Jan Antoni 1
21 KOWALSKI Jarosław Grzegorz 2
22 JARZĄBEK Łukasz Zbigniew 2
23 KOWALSKA Agnieszka 5
24 KESSLING Izabela 0
25 BABIAK Andrzej 2
26 FLORYSIAK Jacek Piotr 0
27 STERKOWSKI Piotr Roman 0
28 DMOWSKI Rafał Przemysław 3
29 POKOJSKA Angelika Justyna 1
30 UTECHT Martyna 0
31 KRELLER-STANISŁAWEK Urszula Irena 0
32 NIEZNAŃSKA Paulina 1
33 KŁOS Rafał Patryk 2
34 KUŚMIERCZYK Marcin Józef 2
35 KASPRZAK Rajmund Krzysztof 0
36 KASJANIUK Adam 2
37 RUMIŃSKI Jakub Maciej 0
38 ROSOWSKI Włodzimierz Witold 1
39 ZIÓŁKOWSKA Katarzyna Maria 0
40 KROGULSKI Mariusz Lesław 3
Razem 328

Nr listy 5 – KKW KOALICJA OBYWATELSKA PO .N IPL ZIELONI

Numer Nazwisko i imiona Liczba głosów
1 KIDAWA-BŁOŃSKA Małgorzata Maria 443
2 LUBNAUER Katarzyna Anna 36
3 ROSATI Dariusz Kajetan 20
4 FABISIAK Joanna 3
5 SZOSTAKOWSKI Jarosław Sergiusz 4
6 PIEKARSKA Katarzyna Maria 7
7 SZCZERBA Michał Roch 9
8 POTAPOWICZ Sławomir 2
9 ZIELIŃSKA Urszula Sara 6
10 KOSECKI Roman Jacek 7
11 POTOROCZYN Paweł Rafał 3
12 DĄBROWSKA Alicja 3
13 JACHIRA Klaudia Krystyna 14
14 SKOLIMOWSKI Krzysztof Piotr 2
15 ŁOBODA Dorota Ewa 2
16 MANARCZYK Bożena Maria 0
17 BORKOWSKI Wojciech Józef 2
18 KRAJEWSKA Sylwia 4
19 KACPRZYK Dawid 2
20 MIŚKIEWICZ Jolanta 0
21 LUFT Krzysztof Stanisław 1
22 ŁOBACZ Bogusław Kazimierz 0
23 SKRZECZ Jerzy Norbert 1
24 TURSKA Marta Katarzyna 0
25 PIOTROWSKI Arkadiusz 3
26 WYRWAŁ Agnieszka Monika 2
27 RUDZIAK Anna 2
28 SAMCZYK Anna Elżbieta 1
29 LACH Lilianna Irena 0
30 ŁĄCKA Ilona Joanna 1
31 ROGULSKI Igor 1
32 LEŚNIAK Edyta Róża 3
33 WASYLUK Aleksander 0
34 CHMIEL Patrycja Maria 2
35 ROSS Tadeusz Edward 2
36 WOJDA Paweł Konrad 0
37 STELMASZYK Anna Małgorzata 2
38 KERYK Myroslava 0
39 KRASOŃ Łukasz 4
40 GAJEWSKA Aleksandra Małgorzata 5
       Razem 599

 

 

Zagranica i obwody głosowania na statkach głosowały na listę do Sejmu z Warszawy (okręg 19) a do Senatu na śródmiejską listę kandydatów (okręg 44).

https://wybory.gov.pl/

Agata Pietrzykowska

Dodaj komentarz